Az előre elkészített alapot lézeres mérőműszerrel szintezik és szintező lapokat helyeznek el az alapra. Erre emelik rá daruval a falelemeket. Az elemeket ferde támaszok segítségével függőlegesbe állítják. Amikor minden elem a helyére került, a csomópontokba elhelyezik a kötőanyagokat és ezt követően kiöntik a nyílásokat töltőanyaggal.
Nemcsak természetes, de egészséges terméket kapunk, melyet nem véletlenül használnak szinte minden országban tőlünk nyugatabbra.
Nagyon fontos tudni, hogy az építkezéssel víz minimális mennyiségben kerül be az épültbe (aljzat készítéssel, burkolással és festéssel), így az rövid idő alatt kiszellőztethető. Az épület kivitelezése sokkal rövidebb időt vesz igénybe, mint a hagyományos építkezés. (150 m2 családi ház esetén 1-2 hónapot.) Az elkészült épület nagy előnye a hagyományos (vakolt) építkezéssel szemben, hogy a belső falakat is végleges felülettel lehet ellátni, mivel később sem jellemző a hajszálrepedés. (A vakolt falaknak a teljes kiszáradása 2-3 év.)
Ezen fenti tulajdonságok miatt tudjuk az Ön álomotthonát is ilyen rövid határidővel kivitelezni. (a megrendelés után 30 napon belül legyártódnak a falak (megrendelések mennyiségétől is függ, de szerződéskötéskor a gyártás pontos idejét tudjuk), kb. 2-3 nap alatt felállítjuk azokat a helyszínen, és az első hét végére már tető van a házon. A következő hét végére már a külső nyílászárók is beépítésre kerülnek, plusz felkerül a külső szigetelés és a vakolat is, valamint a ház megkapja a végső színét is. (az esetleges kő vagy fa burkolatokat később szereljük fel). Maximum a 3. hét végén a ház kívülről kulcsrakész, és kezdődhetnek a belső kivitelezési munkák, az Ön igényei szerint.
Fontos elmondani, hogy cégünk csak a legritkább esetben végzi az alapozás elkészítését (egyeztetés alapján) az esetek többségében azt külsős alvállalkozó végzi el. A liaporból készült ház alapozása szinte azonos a hagyományos épületével. (szigetelt bordás lemez alap szükséges) Az építkezés további szakaszában a hagyományos építőipari anyagok (csemperagasztó, vakolat, glett) ugyanúgy használhatók, mint más típusú építkezés esetén. A falazat könnyen megmunkálható (fúrás, vésés, horonymarás) és a későbbiek során át is alakítható (utólagos nyílások). Az épületre a megrendelő által preferált tetőszerkezet kerülhet.
Az épület hőtartó képessége kiemelkedően jó, így fekvéstől és benapozottságtól függően a legtöbb esetben nem szükséges klímaberendezés (energiát takarítunk meg).
Ha ez még mind nem lenne elég, hihetetlenül alacsony a fűtési költsége és a minimális energiafelhasználása miatt a CO2 kibocsátása is elenyésző. Ezeken a házakon általában nincs kémény, így a tüzelésből származó káros anyagok nem jutnak a levegőbe, és a ház tulajdonosait sem fenyegetik a gázhasználattal járó veszélyek, és természetesen óvják a környezetet.
Az épület szerkezete az F180 tűzvédelmi osztálynak felel meg, ami azt jelenti, hogy 180 percig áll ellen a tűznek a falazat. Ez a DIN 4102-2 szabvány szerint elérhető legmagasabb tűzállósági fokozat.
Az általunk épített házban télen kellemesen meleg, nyáron kellemesen hűvös van.
A 35 cm vastagságú külső falazat hőátbocsátási tényezője U=0,16 W/m²K (passzív ház U=0,15 W/m²K)
Összességében elmondható, hogy a hagyományos épületekhez képest 80-90% energiát takarítanak meg, hiszen amíg egy téglaszerkezetű épület 300-400 kWh/m2/év energiát használ fel, addig a passzívház esetében 15 kWh/m2/évvel számolhatunk.
A gyártó az épületszerkezetre 30 év garanciát vállal.
A kis alapterületet elfoglaló ám nagyon erős falaknak köszönhetően a házak bruttó és hasznos alapterülete között csak 10-14% különbség van, a hagyományos házak 18-23%-os arányával szemben. Mit is jelent ez a gyakorlatban? Ha Ön épít egy 100 m² bruttó alapterületű épületet, akkor a hasznos terület hagyományos építésű 38 cm falvastagságú épület estén 80 m², míg a mi házaink esetén 86-90 m². A különbség akár egy kisebb szoba mérete is lehet!
Házaink építéséhez lehetőség van banki finanszírozás igénybevételére is, (hagyományos építési technológiának minősül, függetlenül attól, hogy könnyű a falak szerkezete.) valamint CSOK is igényelhető rá. (részletekről érdeklődjön)